freeman

Polski2

Mon Sep 30, 2013 6:47 am

Chcialbym podlaczyc do RPi wyswietlacz 2 wierszowy. Czytalem o tym ze trzeba wybrac najlepiej ten popularny firmy Hitachi HD44780 lub jego odpowiednik oraz dobrac drugi uklad scalony Texas Instrument Shift Register by podlaczyc do interfejsu i2c. Czy ktos moze mi polecic www gdzie najlepiej kupic te podzespoly?

Widzialem na sieci ze jest wiele LCD tego typu, ale nie wiem czy beda zgodne z oprogramowaniem sterownika pod linuxa, jak to sprawdzic? Czy ktos moze mi powiedziec jak to nalezy szukac takiego ekranu?

Czy ktos moze widzial ekran LCD odrazu z podlaczonym Shift Registerem? Ja spotkalem tylko na Amazon takiej firmy Adafruit za 24 dolary. Czy jest odpowiednik w polsce duzo tanszy, za powiedzmy 20zl.
-----
Tomas Freeman

bubbl

Re: Polski2

Thu Nov 28, 2013 7:39 pm

pozno, ale lepiej pozno niz wcale ;) bron boze nie kupuj taniej chinszczyzny, w wieszkosci nie sa one kompatybilne z bibliotekami i trzeba sie spooooro nameczyc zanim cos zacznie dzialac. lepiej wydac troche wiecej i miec pewnosc ze zadziala. co do dystrybutorow, musisz poszperac. jak nie, czeka cie sprowadzanie z zagranicy, bo za 20zlotych nie kupisz ekranu do raspberry.
We're not here because we are free. We're here because we are not free. There is no escaping reason. No denying purpose. Because we both know without purpose, we would not exist.
http://www.bartbania.com/

freeman

Fri Nov 29, 2013 8:52 am

Juz rozwiazalem to. Kupilem wyswietlacz normalny za 13zl HD44780 oraz do tego za 9zl konwerter do I2C. I dziala okey. Nie bylo z tym problemu, poszukalem wszystkiego na pewnej stronie aukcyjnej. Dodatkowo konwerter ma potencjometr do kontrastu oraz zworke do podswietlenia.
-----
Tomas Freeman

sloniupl

Mon Jan 20, 2014 11:33 am

A mógłbyś opisać takie małe howto jak to pospinałeś razem i uruchomiłeś? Bo zastanawiam się nad zrobieniem z rpi takiej małej stacji pogodowej z wyświetlaniem temp itp. I zastanawiam się jak to ugryźć zanim zaczne kupować żeczy które nie bedą śmigac :)

freeman

Mon Jan 20, 2014 7:19 pm

Howto bylo napisane, jest na moim blogu.
-----
Tomas Freeman

Return to “Polski”